Základní škola a Mateřská škola  Nové Dvory, okres Kutná Hora

Masarykovo nám1, Nové Dvory, PSČ 285 31
telefon: 327 571 262  email: skola@zsndvory.cz
bankovní spojení: KB Kutná Hora, 51-6080480207/0100
IC: 70989052
 

Nové Dvory

MŠMT

Česká škola

Wikipedia

Mapy

ABZ-slovník

Živě - o PC

APZŠ

Seznam

Email

  Nástěnka
  Novinky
15.05.2019: čl.
Fotbal
Kroužkování

09.05.2019: Dívčí válka
22.5. od 16:00

03.05.2019: Sport
29. 4. Žehušický pohár
3. 5. Dopravní soutěž

15.04.2019: Ředitelské volno
Na dny 6.5. a 7.5. 2019 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky.

15.04.2019: Třídní schůzky
15.4. od 15:15

10.04.2019: Nové čl.:
08.04. Zápis
08.04. PingPong
10.04. Superstar
14.04. Oblečení
Včelí svět a Vodní dům

05.04.2019: Zápis do I. třídy
zápis žáků do I. třídy se koná 5.4.2019
  Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Exkurze, výlety 2017/2018
Poznávací zájezd - Švýcarsko

Exkurze Škoda Mladá Boleslav
Národní divadlo, Třeťáci v Praze
Norimberk, Sunny Can. Inter. School


Poznávací zájezd – Švýcarsko 21.5. -25.5.2018 pro 6. – 9. ročník

1.den – odjížděli jsme kolem 21. hodiny směr Rozvadov s velkým očekáváním, co zažijeme.

2.den – před 7. hodinou jsme se nalodili na trajekt přes Bodamské jezero do Kostnice , kde jsme si prohlédli krásnou architekturu, viděli jsme Husův dům a památný kámen, kde byl Mistr Jan Hus upálen. O rok později byl na stejném místě upálen i jeho přítel Jeroným Pražský. Další zastávka byla u Rýnských vodopádů ( nejmohutnější vodopády Evropy – šíře 150 m a řítí se do hloubky 20 m). Loďkou jsme se dopravili ke středové skále uprostřed vodopádů, vystoupali jsme nahoru – úžasné být uprostřed hučící vody .Pak nás kapitán lodi povozil pod vodopády. Prostě jsme si suprově užili.

Pak jsme vyrazili směr Bern (hlavní město Švýcarska). Zaparkovali jsme u mostu Nydegg přes průzračnou modrozelenou řeku Aare. Kde se nachází výběh medvědů, kteří jsou symbolem města. Opět jsme shlédli úžasnou architekturu nádherných třípatrových domů s podloubím, kde se nachází kavárničky a obchůdky. V ulicích vedoucích mezi domy jsou ve středu rozmístěny kašny s pitnou vodou a každá má nějakou symboliku. Zastavili jsme se u Spolkového sněmu ( Bundeshause), katedrály s nádherným parkem s výhledem na řeku Aaru a zahrady měšťanských domů. před domem Alberta Einstaina i orlojem. Nakonec nás čekalo osobní volno. Okolo 19 .hodiny večer jsme se dopravili do Fribourgských Alp do vesničky Jaun (60 km od Ženevského jezera. Ubytovali jsme se a povečeřeli rajskou, relaxovali a sdíleli si zážitky z krásného slunečného dne.

3.den - po snídani ( švédský stůl s možností svačiny na cestu). Ráno nás uvítalo šedivou oblohou, ale bylo teplo. Vyrazili jsme k Ženevskému jezeru(největší Alpské jezero) na středověký hrad Chillon. Po samostatné prohlídce jsme se vydali na procházku podél jezera směr Montrerux ( kosmopolitní město s kasíny, hotely, ale proslulo i hudebními festivaly. Bohužel nás během cesty chytl mohutný déšť, a tak jsme si plážiček u jezera ani města neužili. Ale viděli jsme sochu Freddy Mercury, jehož autorkou je česká sochařka Irena Sedlecká. Další zastávka byla v sýrarně Gruyéres. Dostali jsme audio průvodce, který nám povyprávěl o výrobě, zrání a zpracování sýra. Sýr jsme měli možnost ochutnat i zakoupit. Tento náročný den jsme zakončili v čokoládovně v Broc -firma Cailler Během opět interaktivní prohlídky jsme se dostávali do jednotlivých místností, kde se před námi odehrával historický příběh švýcarské čokolády. Na konci prohlídky nás čekala neomezená ochutnávka čokoláda – mňam. Po náročném dni jsme se vrátili na ubytování, pochutnali si na boloňských špagetách. Okolo 22. hodiny jsme vyšli k osvětlenému vodopádu za naší chatou a krásně osvětleného kostelíčka. Připravili si zavazadla na cestu a s očekáváním jsme šli spát.

4.den – probudili jsme se do nádherného prosluněného dne, po snídani a úklidu jme se šli rozloučit s vodopádem a vydali se další báječné zkoumání Švýcarska. Přes sedlo Jaunpass jsme se vyšplhali do výše okolo 1600 m.n.m. Projížděli jsme úzkými silnicemi s úžasným až kýčovitým výhledem na zelené pastviny, stáda krav, dřevěných chat olemovaným skalisky se sněhem a mráčky. Dojeli jsme do oblasti Grindelwald ( horské středisko s vrcholky s ledovci až 4000 m – Eiger,Wetterhorn…). Vyjeli jsme horským vláčkem až do 2064 m.n.m., kde jsme se asi hodinu a půl kochali vrcholky s ledovci,dech beroucími výhledy, jarními květinami, koulovačkou, ale hlavně tu bylo nádherné slunečné počasí. Pak jsme opět sjeli vláčkem dolů sledovali tu nádheru. Také jsme zastavili na vyhlídce s jezerem na malé foto. Po hodině jízdy jsme navštívili Luzern, ležící opět na nádherné jezeru. Prohlédli jsme si město, pokoupili ještě dárky a potřebné věci na cestu. Přešli jsme Kapličkový most a na nábřeží nás uvítal ohňostroj na rozloučenou ( ne , křtili parník).Poslední zastávka byl Vadúz ( hl. město Lichtenštejnska – 5000 obyvatel). Na pěší zóně nás provázelo umění, zajímavá budova parlamentu a nad městem se tyčil zámek knížecí rodiny.Navštívili jsme obchůdek s dárečky a po 21. hodině vyrazili směr Česká republika. Ráno před 6 jsme dorazili do Nových Dvorů, unaveni po dlouhé cestě, ale plní zážitků. Moc se nám to líbilo.

→ fotogalerie Švýcarsko ←


Exkurze Škoda Mladá Boleslav 2018 - muzeum a závod

→ fotogalerie Škoda MB ←


Exkurze šesté a páté třídy do Národního divadla
V pondělí 23. dubna 2018 jsme brzy ráno s naší paní učitelkou Hruškovou a paní učitelkou Procházkovou vyrazili do Prahy. Naším hlavním cílem byla prohlídka Národního divadla.
Od ,,hlaváku“ jsme si to namířili přes Václavské náměstí, kde jsme se samozřejmě vyfotili u sochy sv. Václava. Na Národní třídě upoutala naši pozornost pohyblivá jedenáctimetrová hlava spisovatele Franze Kafky. A už jsme byli u Národního divadla.
Tam nás čekali dva průvodci. Nás šesťáků se ujal sympatický pan průvodce. Společně jsme prošli Národní divadlo od shora dolů, páťáci s paní průvodkyní zdola nahoru. Připomněli jsme si, že základní kámen byl položen roku 1868 (je to už 150 let), otevřeno bylo 1881 operou Libuše od Bedřicha Smetany, brzy však vyhořelo a znovu bylo otevřeno roku 1883 opět Smetanovou Libuší.
Po vyčerpávající prohlídce jsme se vydali volným krokem na Karlův most a dále na Malostranské náměstí. Tam jsme se zastavili v McDonaldu, míjeli jsme i budovu Parlamentu a spěchali jsme na metro. To nás vyhodilo skoro u hlavního nádraží, kde jsme se ještě prošli a pak už jen nastoupili do vlaku směr domov.

D. Talanda, L. Jelínková, A. Kombercová

→ fotogalerie Národní divadlo ←


Třeťáci v Praze

→ Třeťáci v Praze - text ←

→ Třeťáci v Praze - fotogalerie ←


Advetní zájezd do Norimberka 12.prosince 2017
V časných ranních hodinách jsme vyrazili autobusem přes Rozvadov do Norimberka. Během cesty jsme dozvěděli mnoho historických ( narodil se tu Václav IV.) i zeměpisných informací…

První naše zastávka byla v ZOO, kde jsme zhlédli krmení a malé představení lachtanů a delfínů, protože se částečně opravovala laguna s delfíny .Prohlédli jsme si deštný prales s mnoha zajímavými živočichy ( krásní motýli, modří a žlutí ptáčci, vodní živočichové, kapustňáci( mořské krávy) …… . Laguna byla i jako obří akvárium pod hladinou, kde jsme viděli opět delfíny a kapustňáky.

Bylo pěkné počasí , takže bylo mnoho zvířat venku či ve výbězích. Lední medvědi nám předvedli také svá čísla s tučňáky. Také tu byla budova s IQ parkem. Po skoro 3 hodinách jsme přejeli autobusem do historické části města. Kde jsme si ukázali zajímavá sousoší, historické budovy, kostely atd. Nesttarší uličkou Norimberka jsme se dostali k císařskému hradu nad hlavním advetním náměstím. Prohlédli jsme si 3 nádvoří a z ptačí perspektivy se podívali na město ….nádhera. Seběhli jsme dolů na náměstí, kde jsme dostali dlouho očekávaný dvouhodinový rozchod. Viděli jsme spousta nádherných stánků, mezinárodní advetní trh či dětský trh s kolotočí a pohybující postavičky z pohádek. Pokoupili jsme a ochutnali pravé norimberské klobáskys se zelím v bagetě atd. Bylo to super.

→ fotogalerie Norimberk ←


Exkurze do Sunny Canadian International School v Jesenici.
Tuto báječnou nabídku jsme dostali od manažerky projektu Map Kutnohorsko paní Silvie Doušové, které bychom chtěli všichni poděkovat za tuto akci. Program 19. října byl skvělý. Nejdříve jsme byli přivítáni na Assembly, a pak následovaly hodiny v angličtině, které byly vyučovány rodilými mluvčími (Study Skills , Creative writing, Science – pokusy ,periodická tabulka). Během tělocviku jsme byli seznámeni s týmovým sportem Kin - Ball (Omnikin) vytvořený v roce 1986 v Québecu ( Kanada) profesorem TV Marianem Demersem. Naučili jsme se chytat, podávat, ale i trochu hrát. Moc nás to bavilo. Míč má průměr 122 cm a přibližně 1 kg. Během prezentace o Kanadě , jsme získali mnoho zajímavých informací o městech, historii, přírodě, sportech …… . Nakonec následoval kvíz o Kanadě. Byli jsme provedeni po nové moderní škole ( třídy pojmenované podle provincií, knihovna, odpočinkové zóny, tělocvična, jídelna,…). Také jsme se seznámili s ředitelem a majitelkou školy. Nakonec následovala Halloweenská party „ Slavní mrtví“. Úvodní částí nás provedl Michael Jackson a učitelský sbor jako „Slavní mrtví“. Pak následoval Halloweenský raut, se skvělým jídlem. V každé třídě probíhaly různé výtvarné, pohybové či vědomostní úkoly pro strašidla ( dlabání dýní, chůze na chůdách, tvoření duchů, vědomostní kvíz např. o B. němcové / A. Christie, krátká parodie Jindřich VIII. a jeho 6 žen atd.) Moc jsme si to užili a máme spousta zážitků.

→ fotogalerie Exkurze ←


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 06. 2018 | 1233 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.
vlasman layout v.01_2007
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server