Základní škola a Mateřská škola  Nové Dvory, okres Kutná Hora

14.12. vloženy rozpočty
21.12. vložena výroční zpráva

20.12.2017: Vánoční koncert
se koná ve středu 20.12. v 17:00 v tělocvičně školy.
<<  Únor  >>
Projekty, soutěže, exkurze 2017/2018
Recitační soutěž, Olympiáda Aj
Norimberk, Olympiáda ČJ
Naše obec, Práce s časopisy v AJ
Exkurze do SCI School

Recitační soutěž - školní kolo

→ fotogalerie Recitační soutěž ←

Olympiáda Aj

→ Olympiáda AJ - výsledky ←

Advetní zájezd do Norimberka 12.prosince 2017
V časných ranních hodinách jsme vyrazili autobusem přes Rozvadov do Norimberka. Během cesty jsme dozvěděli mnoho historických ( narodil se tu Václav IV.) i zeměpisných informací…

První naše zastávka byla v ZOO, kde jsme zhlédli krmení a malé představení lachtanů a delfínů, protože se částečně opravovala laguna s delfíny .Prohlédli jsme si deštný prales s mnoha zajímavými živočichy ( krásní motýli, modří a žlutí ptáčci, vodní živočichové, kapustňáci( mořské krávy) …… . Laguna byla i jako obří akvárium pod hladinou, kde jsme viděli opět delfíny a kapustňáky.

Bylo pěkné počasí , takže bylo mnoho zvířat venku či ve výbězích. Lední medvědi nám předvedli také svá čísla s tučňáky. Také tu byla budova s IQ parkem. Po skoro 3 hodinách jsme přejeli autobusem do historické části města. Kde jsme si ukázali zajímavá sousoší, historické budovy, kostely atd. Nesttarší uličkou Norimberka jsme se dostali k císařskému hradu nad hlavním advetním náměstím. Prohlédli jsme si 3 nádvoří a z ptačí perspektivy se podívali na město ….nádhera. Seběhli jsme dolů na náměstí, kde jsme dostali dlouho očekávaný dvouhodinový rozchod. Viděli jsme spousta nádherných stánků, mezinárodní advetní trh či dětský trh s kolotočí a pohybující postavičky z pohádek. Pokoupili jsme a ochutnali pravé norimberské klobáskys se zelím v bagetě atd. Bylo to super.

→ fotogalerie Norimberk ←

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE 2017/2018

→ Olympiáda - výsledky ←

Projekt Naše obec 2017
Dne 6. listopadu 2017 VI. třída uspořádala projekt Naše obec. Projektu se zúčastnila celá naše třída. Bylo to moc hezké. Povídali jsme si o památkách Nových Dvorů, ale i okolních vesnic. V Nových Dvorech jsme se byli podívat na zámek – naši školu (obešli jsme ji ze všech stran), vodárenskou věž, bývalou jízdárnu, Mariánský sloup, erb Nových Dvorů, pamětní desku Jaroslava Humburgera, kostel svaté Anny, hrobku Chotků a navštívili jsme také nově otevřenou Síň historie Nových Dvorů.
I když pršelo, výlet se nám moc líbil. Ve výtvarné výchově jsme odpoledne kreslili památky Nových Dvorů. V zeměpise jsme pak na počítači vytvořili mapu Nových Dvorů. V českém jazyce jsme psali dopis kamarádovi o našem projektu, v hudební výchově jsme skládali o každé památce nějakou malou rytmickou písničku.

Klárka Vřešťálová a šesťáci

→ fotogalerie Naše obec ←

Práce s časopisy v angličtině
Časopis FUN pro 5. a 6. ročník je plný slovní zásoby a křížovek, osmisměrek na její procvičení, ale jsou tu také texty s porozuměním , překlady vět či opravy chyb ve větách ( gramatika). Žáci pracují samostatně doma či ve škole a procvičenou slovní zásobu používají ve slohu či v rozhovoru/ popisu.
V 7. ročníku používají žáci časopis R+R , 8. a 9. ročník má časopis Gate. Nejdříve jsme se společně naučili, jak nalézt v anglickém textu důležité informace / obsah v češtině / angličtině. A nyní již máme za sebou samostatnou týdenní přípravu doma a naši prezentaci. Postupem času budeme přidávat rozhovory nebo několik vět zpaměti. V textech hledáme a procvičujeme gramatiku, slovní zásobu, učíme se popisovat obrázky, ale samozřejmě vypracováváme cvičení. V některých číslech časopisů najdeme i ukázky zkouškových testů ( poslech, gramatika, práce s textem…. ). časopisy vychází měsíčně a témata jsou různorodá (slavné osobnosti, historie, zeměpis, příroda, zvířata, slušné chování, zdravá strava, různé zajímavosti či aktuality ze světa.

→ fotogalerie Práce s časopisy←

Exkurze do Sunny Canadian International School v Jesenici.
Tuto báječnou nabídku jsme dostali od manažerky projektu Map Kutnohorsko paní Silvie Doušové, které bychom chtěli všichni poděkovat za tuto akci. Program 19. října byl skvělý. Nejdříve jsme byli přivítáni na Assembly, a pak následovaly hodiny v angličtině, které byly vyučovány rodilými mluvčími (Study Skills , Creative writing, Science – pokusy ,periodická tabulka). Během tělocviku jsme byli seznámeni s týmovým sportem Kin - Ball (Omnikin) vytvořený v roce 1986 v Québecu ( Kanada) profesorem TV Marianem Demersem. Naučili jsme se chytat, podávat, ale i trochu hrát. Moc nás to bavilo. Míč má průměr 122 cm a přibližně 1 kg. Během prezentace o Kanadě , jsme získali mnoho zajímavých informací o městech, historii, přírodě, sportech …… . Nakonec následoval kvíz o Kanadě. Byli jsme provedeni po nové moderní škole ( třídy pojmenované podle provincií, knihovna, odpočinkové zóny, tělocvična, jídelna,…). Také jsme se seznámili s ředitelem a majitelkou školy. Nakonec následovala Halloweenská party „ Slavní mrtví“. Úvodní částí nás provedl Michael Jackson a učitelský sbor jako „Slavní mrtví“. Pak následoval Halloweenský raut, se skvělým jídlem. V každé třídě probíhaly různé výtvarné, pohybové či vědomostní úkoly pro strašidla ( dlabání dýní, chůze na chůdách, tvoření duchů, vědomostní kvíz např. o B. němcové / A. Christie, krátká parodie Jindřich VIII. a jeho 6 žen atd.) Moc jsme si to užili a máme spousta zážitků.

→ fotogalerie Exkurze ←

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 02. 2018 | 813 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.
vlasman layout v.01_2007

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server