Otevření školy pro deváťáky

Otevření školy pro žáky 9. ročníku připravující se na přijímací zkoušky na střední školy

Od 11. 5. 2020 budou do školy moci docházet žáci 9. ročníku, a to pouze za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Docházka u výše uvedených žáků nebude povinná. Docházka bude ukončena k termínu složení přijímací zkoušky.

Výuka bude probíhat ve dvou skupinách. V každé bude nejvýše 15 žáků, jeden žák v lavici.

Složení skupiny bude neměnné po celou dobu výuky. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později než k 11. 5. 2020.

Obsahem bude učivo především z předmětů přijímací zkoušky (matematika, český jazyk), předpokládá se aktivita žáků – mohou si po dohodě s vyučujícím určovat témata k procvičení učiva. Ve skupinách je povoleno střídání vyučujících.

Zákonný zástupce žáka je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy nejpozději do čtvrtka 7. 5. 2020 a to emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Při pozdějším projevení zájmu o docházku do školy nebude žák do skupiny zařazen.

Příprava bude začínat v pondělí 11.5. ráno v 7:45 hodin. Žáci budou čekat před hlavním vchodem do školní budovy v rouškách a dvoumetrových odstupech. Vyučující si je přijdou vyzvednout. Žáci se nebudou přezouvat, půjdou rovnou do učeben, kde si vydezinfikují ruce a zahájí výuku.

Ukončení výuky bude v 11:20, školní jídelna nevaří.

První den dostanou žáci informace které dny v týdnu se budou scházet.

Zákonný zástupce je povinen dodat škole nejpozději do 11. 5. 2020 (do 7:45 hodin) čestné prohlášení, ve kterém podepisuje neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin. Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše nebo včas neodevzdá, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Možnosti dodání čestného prohlášení:

•  sken podepsaného prohlášení datovou schránkou na ID d88mfu9
  •  originál doručí žák nejpozději 11. 5. 2020 v 7:45 hodin vyučujícímu

Čestné prohlášení je ke stažení na webových stránkách školy. ZDE

Obecná ustanovení:

•  vstup do školy bude umožněn pouze žákům, jejichž zákonní zástupci vyjádří včas (do 7. 5. 2020) zájem o docházku do školy a včas (nejpozději 11. 5. 2020 ráno) odevzdají podepsané čestné prohlášení
  •  všichni žáci budou mít s sebou minimálně 2 nové (nebo vyvařené a vyžehlené) roušky a sáček na uložení roušky
  •  žáci budou roušky nosit ve společných prostorách školy
  •  žáci jsou povinni dodržovat stanovená hygienická pravidla školy, jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy

Další důležité informace najdete v manuálu ministerstva školství Ochrana zdraví a provoz ZŠ.

V Nových Dvorech dne 5. května 2020

Mgr. Jan Ingr, ředitel