Zpět

Prvňáčci ve Žlebech

Ve středu 7. 6. vyrazily 1. třídy na společný výlet do Obory Žleby.

Nejprve jsme si poslechli, jak obora funguje a která zvířátka sem lidé nejčastěji vozí. Mohli jsme si pohladit ježka a sledovat netopýra při hostině. Potom jsme zkusili střílet z luku, také jsme zjistili, jak je těžká káně Harrisova. Viděli jsme krmení vzácných bílých jelenů a nakonec se zúčastnili ukázky dravců a sov. Nejen, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o nich, ale měli jsme možnost sledovat je při lovu. Vidět, jak se ve vzduchu chovají. Při přeletu supa, jsme se museli krčit, aby nás nesrazil z lavičky.

Samozřejmě jsme nezapomněli utratit veškeré kapesné, takže jsme domů jeli nejen trochu unavení, ale především velmi spokojení. 😊

text a foto: Jana Stibůrková

 


Vytisknout