Zpět

Turistický kurz 2023 - úterý

VII. A

Úterní výlet začal tak, že jsme seběhli na zastávku. Nastoupili jsme do autobusu, který nás odvezl ke Špindlerově boudě. Tady začala naše cesta na Sněžku. Cestou jsme měli několik zastávek, abychom se pokochali výhledy do Polska a na náš cíl Sněžku. Cesta byla sice kamenitá, ale za ty výhledy to stálo. Na úpatí Sněžky jsme se všichni rozhodli, že půjdeme strmou kamenitou klikaticí. Ale vrchol Sněžky jsme zdolali bez ztráty desítky. Zpátky jsme klopýtali stejnou cestou a u Špindlerovky přišla bouřka, takže posledních 5 km jsme šli v dešti. Dnes tedy 25 km, to byl náš rekord.

Denisa Dostálová, Karolína Morávková, Julie Blažejovská, Adéla Háková, Tereza Dušková

VII. B

Ráno v půl osmé jsme začali snídaní. O půl deváté jsme vyrazili na túru. Začátek jsme měli stejný jako včera, vyšli jsme kopec na Martinovu boudu. Dále jsme pokračovali k Labské boudě. Při cestě jsme viděli Labský vodopád. Při cestě jsme si koupili malé občerstvení a odpočinuli si. Pokračovali jsme k místu, kde pramení Labe. Tam jsme viděli znaky všech měst, kudy Labe protéká. Minuli jsme Labskou louku a došli jsme k Vosecké boudě. Potom jsme vyšli mírný kopec a narazili jsme na polskou hranici. Poté jsme šli asi 3,5 km ke Sněžným jámám, odkud byl krásný výhled na Polsko. Sešli jsme kopec k Martinově boudě, kde jsme se také chvilku zastavili. Pak ale začalo pršet a my jsme spěchali k Medvědí boudě. Za celý den jsme ušli přibližně 20 km.

Vojtěch Kalný, Adam Novotný, Matyáš Vobořil, Daniel Kovář, Tobiáš Trendl

FOTOGALERIE ZDE

 


Vytisknout