Zpět

Turistický kurz 2023 - čtvrtek

VII. A

Poslední výšlap začal v 8:30 směrem na Brádlerovy boudy, dále jsme pokračovali na Martinovku, kde jsme si odpočinuli, protože nás čekala dlouhá, kamenitá cesta ke Sněžným jámám. Cestou jsme obdivovali výhled na Polskou nížinu. Na vyhlídce u Sněžných jam jsme si udělali společnou fotografii a několik osobních, zajímavých fotek a videí. Byl tam dokonce i sníh. Pak jsme pokračovali cestou česko-polského přátelství až k České budce, kde jsme se konečně dočkali svačinového kuřecího řízku. Pak jsme pokračovali k pomníku Hanče a Vrbaty a cestou jsme se zastavili u řopíků (bunkrů). Od pomníku jsme se šli občerstvit na Vrbatovu boudu. Po chvíli jsme vyrazili směrem k Labské boudě a cestou jsme obdivovali Pančavský vodopád. Bohužel nás cestou překvapily déšť a kroupy, a tak jsme museli být opatrní při fotografování na vyhlídkách vodopádu a Kotelní jámy. Na Labské boudě jsme přečkali kroupy a hustý déšť a po 20 minutách jsme vyrazili na Medvědí boudu. Ušli jsme 17 km. Po večeři jsme sledovali film Poslední závod, který byl natočen také na Medvědí boudě.

Tereza Anna Kalousková, Adéla Svobodová, Petr Němeček

 

VII. B

Ráno v 8:00 jsme sešli kopec od chaty na autobusovou zastávku. Jeli jsme na Špindlerovku, odkud jsme vyrazili ke Sněžce. Po devíti kilometrech kamenitou cestou jsme dorazili pod Sněžku. Když jsme vyčerpaní dorazili na vrchol, poobědvali jsme tu řízek s chlebem. Vyfotili jsme se a vydali se dolů. Náhle začalo pršet a my se spěchali ukrýt na Luční boudu. Po dešti jsme vyrazili znovu na cestu. Čekalo nás prudké klesání až k boudě U Bílého Labe. Po krátkém oddechnutí jsme pokračovali k Davidovým boudám. Pak už nás čekala známá krajina kolem naší chaty. Po dlouhém dni nás k večeři potěšily borůvkové knedlíky. Za celý den jsme ušli necelých 30 km.

V. Kalný, E. Volejníková, E. Vančurová, L. Pospíšilová, N. Vejvodičová, N. Schneidrová, K. Sadílková, E. Vašková, N. Vlasáková

 

 

FOTOGALERIE ZDE:


Vytisknout