Zpět

Tajný výlet 9.B

 V úterý 13.6. se vydala 9.B na tajný výlet, který pro ně připravil třídní učitel a jenom on věděl, kam se jede.

Všichni cestou sledovali názvy stanic, googlili možný směr a hádali, kde asi skončíme. Vzhledem k tomu, že jsme 2x přestupovali, tak se cíl podařilo do konce cesty utajit. Cílem byl kemp v Náchodě. 

Po ubytování v chatkách jsme vyrazili na první túru po naučné stezce po prvorepublikovém pevnostním systému mezi Náchodem, Bělovsí a Dobrošovem. Po návratu a večeři jsme hráli s míčem v kempu a po setmění vyrazili na noční bojovku. Večer nám krokoměry ukázaly, že jsme nachodili přes 24 km. 

Protože jsme chodili do jídelny vzdálené 2 km a snídaně byla od 7 hodin, tak budíček byl v 6 hodin. Po snídani jsme autobusem přejeli do České Skalice a po prohlídce města prošli naučnou stezku Babiččiným údolím kolem Ratibořického zámku, Starého bělidla, Viktorčina jezu. Pokračovali jsme na zříceninu hradu Rýzmburk a pak po turistických cestách zpět do kempu. Stav krokoměrů byl více než 25 km. 

Třetí den jsme zůstali v Náchodě. Rozcvičkou pro naše unavené nohy byla cesta zkratkou na zámek po 308 schodech. Prohlédli jsme si zámek, zahrady, oboru s jeleny, daňky a muflony, vojenský hřbitov padlých v bitvě u Náchoda v roce 1866 a chvíli jsme se snažili vylákat medvěda Ludvíka z kotce do výběhu. Po seběhnutí schodů zpět na náměstí jsme navštívili cukrárnu a po obědě vyrazili domů. 

 

 

Více fotografií najdete zde:

9.B v Náchodě – Jirka – album na Rajčeti (idnes.cz)


Vytisknout